Samolepky na zeď

17. květen 2015 | 09.54 |

 Samolepky na zeď nejsou v dnešní době až tak neznámou dekorací. Mnozí ji znají z televize, z internetu, blikajících reklam na stránkách se slevami, nebo od někud jinud. Samolepky na zeď v tom pravém slova smyslu jsou určeny k polepení zdi. Tedy k polepení zdi určitou dekorací v různých tvarech a barvách. Na trhu je přehršel samolepek a čert aby se v tom vyznal.

Firma Oracal je výrobce těchto folií pod názvem Oracal WallArt 638. Tento typ samolepící folie je přímo vyroben tak, aby na malbě či lehce strukturované zdi dobře držel, aby se neloupal po nějakém čase a vydržel na zdi pokud možno, co nejdéle. Celý fígl je v materiálu, ze kterého je tato folie vyrobena a dále v patentovaném zůsobu naneseného lepidla. Klasické samolepky, které známe již dlouho mají lepidlo v souvislé vrstvě po celé ploše folie. 

Folie WallArt 638 má jinou strukturu nanášení lepidla a když si představíte plochu folie, tak na ní není nanesena souvislá vrstva lepidla, ale tisíce malých teček lepidla. Tato technologie dovoluje samolepce držet ne jednou plochou, ale plochou těch tisíců malých "kapiček" lepidla.

Většina samolepek na našem trhu se dováží z Číny a jiných destinací, kde je výrobek za babku. Je to ale na úkor kvality. Soudruzi z číny neřeší, jestli je samolepka opravdu na zeď, nebo není. Zpětná vazba zákazníků také chybí, protože dovozci řeší reklamace výměnou a přoč také ne, když Vám samolepku prodají za stovku a nakoupí za dvě koruny ;) Většina lidí takovou samolepku anie nereklamuje. 

Většinou se ji snaží podlepit něčím tak, aby držela na zdi ještě nějaký čas, nebo ji prostě vyhodí.

Kvalitní a seriozní výrobce těchto dekorací Vám neprodá nikdy samolepku na zeď z jiné folie, než z originální folie. Není totiž tak bohatý, aby si mohl dovolit tolik reklamací. Uznávám, že samolepky jsou sice dražší než ty čínské a že jsou většinou jednobarevné či složené z více barev folie, ale takovýto seriozní výrobce Vám může dát záruku zcela jinou. Takovou nestandartní záruku Vám nabízí třeba firma Talocan.cz. Tento výrobce má ve svých obchodních podmínkách větičku, které si často klienti u jiných eshopů ani nevšimnou. Týká se reklamace samolepky a zní: "pokud je samolepka odlepena z nosného papíru, nelze ji reklamovat" !!!!!!

To je chyták že? 

Firma Talocan.cz má tuto větičku jinou a sice, že můžete reklamovat samolepku, která je nalepena na zdi a přesto Vám nedrží. Většinou totiž není chyba folie, ale malby, penetrace pod malbou a podobně.

Pokud vím, je to jedinná firma na českém trhu, která Vám takto uzná reklamaci!

Pokud tedy chcete opravdovou kvalitní samolepku na zeď, ptejte se prodejců, jestli lze samolepku reklamovat i po nalepení na zeď  

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny